در صورت تمایل به همکاری به عنوان تامین کننده ی محصولات چاپی سایت چاپاما با‌ ما تماس بگیرید.

33 مورد چک پرینت رایگان

قبل از چاپ: 13 مرحله
از بررسی‌های آماده‌سازی فایل تا تحمیل،ما چندین بررسی انجام می‌دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که سفارش شما به‌طور دقیق و حرفه‌ای چاپ شده است.

 1. وضوح فایل را بررسی میکنیم. ما مراقب آن هستیم که فایل ارسالی شما با وضوح توصیه شده حداقل 300 نقطه در اینچ مطابقت داشته باشد. فایل‌های با وضوح پایین پیکسل‌های واضحی را نشان می‌دهند. با این حال، آپلود فایل با وضوح بالاتر از 300 dpi کیفیت چاپ را بهبود نمی بخشد. این حالت فقط اندازه فایل را برای پردازش بزرگتر می کند.
 2. اندازه فایل را بررسی میکنیم. فایل آپلود شده باید به اندازه مشخصات سفارش باشد. در صورت وجود اختلاف، به شما اطلاع خواهیم داد تا بتوانید فایل جدیدی با همان مشخصات سفارش خود آپلود کنید.
 3. مناطق برش و ایمنی را بررسی میکنیم. عناصر طراحی مهم باید در محدوده ایمنی قرار گیرند تا از برش خوردن آنها پس از چاپ جلوگیری شود. اگر طرح شما دارای پس‌زمینه است، باید فراتر از ناحیه برش باشد تا از بروز مشکلات ناخواسته پس از چاپ جلوگیری شود.
 4. بررسی میکنیم که طرح شما با مشخصات سفارش مطابقت داشته باشد. یک بررسی سریع انجام می دهیم تا مشخص شود آیا مشخصات فایل با مشخصات موجود در سفارش شما یکسان است یا خیر.
 5. حالت رنگ را بررسی و در صورت نیاز تبدیل میکنیم. برای چاپ رنگی دقیق، تصاویر باید در حالت CMYK ایجاد شوند. با این حال، برخی از فایل ها در حالت RGB ایجاد می شوند. در این حالت، حالت رنگ را به صورت رایگان به CMYK و یا RGB تبدیل می کنیم و تغییرات عمده رنگ را پس از تبدیل بررسی می کنیم.
 6. اطمینان حاصل میکنیم که هیچ همپوشانی رنگی، ناخواسته ای وجود ندارد. همپوشانی، چاپ بیش از حد فرآیند یک رنگ بر روی رنگ دیگر است. این باعث می شود طرح چاپ شده متفاوت از آنچه طراحی کرده اید به نظر برسد. بررسی همپوشانی چاپ تضمین می کند که رنگ های موجود در طرح شما به اشتباه با رنگ دیگری ترکیب نمی شوند.
 7. الزامات پس از چاپ را بررسی میکنیم. اگر سفارش شما شامل خدمات تکمیلی (به عنوان مثال، خط تا، پرفراژ، پانچ، و...) باشد، تیم ما فایل شما را بررسی می کند تا ببیند آیا در طرح گنجانده شده است یا خیر.
 8. به صورت دستی طرح را برای وجود خطا بررسی میکنیم. تیم ما مطمئن می شود که فایل شما قبل از چاپ آماده است. رنگ ها، محل قرارگیری متن، تصاویر و شفافیت ها را بررسی می کنیم. چک های املا در این بازرسی مستثنی هستند.
 9. بررسی الکترونیکی، تیم ما یک سری بررسی دیگر را برای رفع هر مشکلی که ممکن است در طول بررسی انسانی از قلم افتاده باشد، انجام خواهد داد. با استفاده از نرم‌افزار پیش از چاپ، می‌توانیم مشکلات طرح را علامت‌گذاری کرده و آنها را برطرف کنیم. اگر مشکل نیاز به اقدامی داشته باشد، ما فایل را با توصیه های خود برای شما پس خواهیم فرستاد.
 10. از تراکم جوهر مناسب اطمینان حاصل میکنیم. قرار دادن جوهر زیاد روی کاغذ می تواند منجر به لکه شدن شود. استفاده از تراکم جوهر مناسب باعث می شود طرح های چاپ شده سریعتر خشک شوند و از لکه دار شدن جلوگیری شود.
 11. مشخصات سفارش را دوباره چک میکنیم. تیم ما یک بررسی نهایی را انجام خواهد داد تا مشخص شود آیا سفارش شما با طرح ارسالی مطابقت دارد یا خیر.
 12. فرآیند علامت گذاری سفارش را بررسی میکنیم. تیم ما قبل از شروع چاپ بررسی می‌کند که همه علامت‌ها (به عنوان مثال، خطوط برش، نوارهای رنگی و غیره) گنجانده شده باشند.
 13. خروجی سفارش را بررسی میکنیم. ما یک دسته کوچک چاپ خواهیم کرد تا بررسی کنیم که آیا کیفیت محصول چاپ شده قابل قبول است یا خیر. این عمل به ما امکان می دهد، قبل از چاپ کل سفارش، خطاهای احتمالی را تشخیص دهیم.

چاپ و تکمیل: 14 مرحله
در طول تولید، ما یک سری بازرسی های ماشینی و هدایت شده توسط انسان از محصول چاپ شده را انجام می دهیم تا خطاها را پیدا کرده و آنها را اصلاح کنیم.

14. بررسی میکنیم که تمام سطوح رنگ درست هستند. همانطور که سفارش شما در حال چاپ است، ما آثار هنری چاپ شده را برای هماهنگی رنگ بررسی میکنیم. با استفاده از سیستم ریپ فایل، می‌توانیم تنظیمات خودکار رنگ‌ها را انجام دهیم و مطمئن شویم که مطابق با طرح شماست.
15. در حین چاپ محصول را به طور مداوم بررسی میکنیم. این عمل به تضمین کیفیت ثابت کمک می‌کند و به ما امکان می‌دهد تا در حین چاپ، خطاها را برطرف کنیم.
16. تراکم رنگ را بررسی میکنیم. ما هر برگه چاپ شده را برای رنگ مناسب، شکستگی رنگ و ثبات رنگ بررسی می کنیم.
17. برای ثبات رنگ، محصول چاپ شده را با فایل اصلی مقایسه میکنیم. این روش تضمین می‌کند که رنگ‌ها یکنواخت چاپ می‌شوند و همه عناصر طراحی دقیقاً همانطور که می‌خواهید چاپ می‌شوند.
18. از ثبات رنگ مناسب اطمینان حاصل میکنیم. ما هر رنگ را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که دقیقاً همپوشانی دارند. این کار از تار شدن تصاویر و داشتن فضاهای سفید در مناطقی که باید رنگ وجود داشته باشد جلوگیری می کند.
19. موقعیت صحیح عناصر را دوباره بررسی میکنیم. ما مطمئن می شویم که تمام تصاویر، برش ها و علائم در محصول چاپ شده گنجانده شده است.
20. محل های برش مناسب را بررسی میکنیم. قبل از اینکه پروژه شما را چاپ کنیم، بررسی دیگری انجام می دهیم تا ببینیم آیا متن یا تصویری وجود دارد که ممکن است بریده شده باشد.
21. بررسی موجودی، رنگ، روشنایی و بافت کاغذ را انجام میدهیم تا مطمئن شویم که همان موجودی است که در سفارش خود مشخص کرده اید.
22. برگه سفارش را برای ناهماهنگی بررسی میکنیم. ما تصویر، متن و سایر عناصر طراحی را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم که با طرح شما مطابقت دارند.
23. برای تأیید اینکه فایل به درستی چاپ شده است، محصول نهایی چاپ شده را بررسی میکنیم. ناهماهنگی در صفحه بندی، قرار دادن متن، تبدیل فونت و سایر مسائل احتمالی را بررسی می کنیم. ما همچنین محصول چاپ شده را برای عناصر گم شده و تغییرات کپی ناخواسته بررسی می کنیم.
24. مقادیر را برای چاپ بررسی کنید. ما مشخصات سفارش را با نسخه های واقعی چاپ شده مقایسه میکنیم.

25. هرگونه نقص و خطا در برگه چاپ شده را بررسی می کنیم. قبل از اینکه محصول شما را به اندازه واقعی آن برش دهیم، برگه های چاپ شده را برای هر گونه لکه، خال، و سایر ایرادات بررسی می کنیم.
26. اطمینان حاصل میکنیم که تمام ورق ها به طور دقیق بریده شده اند. ما قبل از بریدن پروژه شما به اندازه نهایی، مناطق ایمنی برش را بررسی می کنیم.
27. در پایان این مرحله، کیفیت محصول را بررسی می کنیم. قبل از رفتن به مرحله بعدی، سفارش چاپ شده ی شما را بطور دقیق مورد بررسی قرار میدهیم تا به صورت دستی در صورت وجود خطاها ،آنها را شناسایی و برطرف کنیم.

تضمین کیفیت و حمل و نقل: 6 مرحله
بازرسی نهایی کیفیت تضمین می کند که محصول چاپ شده شما مطابق با استانداردهای چاپ ما است و به موقع ارسال می شود.

28. بررسی کیفیت را در هر مرحله از تولید انجام می دهیم. متخصص تضمین کیفیت آموزش دیده ما چندین بررسی را انجام می دهد- از پیش چاپ گرفته تا چاپ - تا اطمینان حاصل شود که همه محصولات مطابق با استاندارد هستند.
29. قبل از ارسال محصول شما، بازرسی نهایی را انجام می دهیم. بازرسی نهایی به ما کمک می کند تا مشکلات را شناسایی کنیم و قبل از ارسال سفارش، آنها را برطرف کنیم.
30. بسته بندی مناسب برای سفارش را پیدا می کنیم. جعبه هایی که ما برای تحویل استفاده می کنیم به تعداد محصولات برای ارسال بستگی دارد. به عنوان یک شرکت چاپ دوستدار محیط زیست، ما بیشتر از جعبه های بازیافتی برای ارسال محصولات خود استفاده می کنیم. این موضوع به ما کمک می کند پس انداز خود را از تولید و چاپ به مشتریان خود منتقل کنیم.
31. آدرس تحویل و روش ارسال را بررسی می کنیم. ما اطلاعات مشتری و مشخصات سفارش را دوباره بررسی می کنیم تا مطمئن شویم سفارشات صحیح هستند و به موقع می رسند.
32. مسئول حمل و نقل سفارشات را بررسی می کند و اسناد حمل و نقل را امضا می کند. برای اطمینان از صحت، تمام اسناد حمل و نقل قبل از ارسال بررسی و امضا می شود.
33. پیگیری سفارش

کد رهگیری پستی را ارائه می کنیم تا شما را از مراحل ارسال سفارش آگاه نماییم .

سفارش شما انجام شد: رضایت شما تضمین شده است
ما پشت محصولات و خدمات خود ایستاده ایم. اگر 100% از محصول چاپی خود راضی نیستید، به ما اطلاع دهید و ما در مورد نحوه درست کردن آن با شما همکاری خواهیم کرد.